Prowadnice meblowe, szufladowe, kulowe, push to open

Aktywne filtry

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Prowadnicemeblowe umożliwiają płynne otwieranie szuflady, zapewniając optymalny dostęp do wnętrza i ograniczając jej wysuwanie do bezpiecznej strefy, aby nie wypadła z korpusu. Dzięki wbudowanym mechanizmom w prowadnicyszufladowej możliwy jest cichy domyk tzw. soft close z mechanizmem typu samodomyk – system dociągania szuflady w końcowej fazie zamykania, czy też otwieranie jej bez uchwytu – system tzw. push to open – przez naciśnięcie frontu szuflady. To bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie, pozwalające niejednokrotnie zwiększyć bezpieczeństwo stosowanych elementów – zwłaszcza w pokojach dziecięcych – oraz zaoszczędzić miejsce.

Nowoczesne prowadnice do szuflad ze sklepuinternetowego

Dobry i skuteczny montaż akcesoriówmeblowych, w tym prowadnic wymaga odpowiedniej wiedzy. Innowacyjne rozwiązania w nowych typach tych elementów pozwalają na wielopoziomowe dostosowanie ich do szerokości, wysokości, a nawet stopnia pochylenia korpusów, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku nierównych podłóg. Możemy do nich zaliczyć: sprzęgła montażowe, system regulacji prowadnicymeblowej w zakresie 3D i system synchronizacji, mający zastosowanie w szufladachdo szerokich korpusów meblowych. Jednymi z najchętniej wybieranych w naszym sklepieinternetowymprowadnicakcesoria od producentów takich jak Grass-Hopper oraz BLUM. Sprawdź je!

Rolkowe prowadnice do szuflad i inne rozwiązania

W prowadnicachszufladowych możemy wyróżnić kilka podstawowych typów:

  • prowadnice rolkowe – przestarzałe technologicznie, występujące zwykle w postaci prowadnicy o częściowym wysuwie. To także najtańsze produkty na rynku.
  • prowadnice łożyskowe-kulkowe – mają wszechstronne zastosowanie zarówno w meblach do użytku domowego, jak i meblach warsztatowych. Przenoszą duże obciążenia. Mogą być wyposażone w system cichego domyku (soft close) lub system otwierania przez naciśnięcie frontu szuflady (typu push to open). Dostępne w rozmiarach od 250 mm aż do 700 mm.
  • prowadnice ukryte – dolnego montażu to zaawansowane prowadnicemeblowe. Dzięki specjalnej konstrukcji są ukryte pod dnem szuflady, nie zabierając nic z jej przestrzeni. Występują one w różnych opcjach: jako prowadnice o częściowym lub pełnym wysuwie, ze sprzęgłami montażowymi, dzięki którym są łatwe w montażu, jako wersja push to open lub soft close. Wszystkie prowadnice soft close mają zintegrowany mechanizm samodomyku. Dostępne są rozmiary od 270 aż do 550 mm.

Sprawdź też inne, dostępne w naszym sklepieinternetowymprowadnice.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności.