Zawiasy do mebli, szafek kuchennych

Zawiasy meblowe to akcesoria meblowe umożliwiające otwieranie i zamykanie szafek m.in.: w meblach kuchennych, pokojowych, sypialniach. Zawiasy meblowe mają zastosowanie praktycznie w każdym meblu. Znacząca część zawiasów meblowych jest wykonana z metali, dzięki czemu gwarantuje to długą żywotność zawiasów, przenoszenie dużych obciążeń.

 2
Available
AKCESORIA MEBLOWE

Hamulec BLUM 973a0500

BLUM
4,20 zł
Odbojnik hamulec BLUM zaczepiany na zawias
 2
Available
Zawiasy

Blum zawias 79B9950

BLUM
17,80 zł
Zawias meblowy Blum do drzwi równoległych 79B9950
Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Zawiasy meblowe są dostosowane frontów wykonanych z różnych materiałów: w ofercie naszych hurtowni mamy zawiasy do frontów z drewna, płyt meblowych (mdf, płyt wiórowych, płyt akrylowych) szkła, z profili aluminiowych. W zależności od typu mebla możemy wyróżnić różne typy zawiasów:

    • Zawiasy puszkowe nakładane – stosowane w standardowych szafkach, gdzie fronty meblowe zasłaniają całą krawędź korpus mebla. Zawiasy nakładane są najczęściej używanym typem zawiasu w meblach.

    • Zawiasy puszkowe bliźniacze – front tylko połowicznie zasłania krawędź korpusu szafki. Często stosowane w sytuacji, kiedy korpus mebla podzielony jest przegrodą pionową, i do tej przegrody montowane są fronty.

    • Zawiasy puszkowe wewnętrzne – już sama nazwa tego typu wskazuje, że front meblowy nie zasłania krawędzi korpusu. Zawiasy wewnętrzne umożliwiają montaż frontów meblowych w taki sposób, aby krawędź korpusu była widoczna.

    • Zawiasy puszkowe kątowe i specjalistyczne – w tej grupie możemy wyróżnić zawiasy kątowe, zawiasy równoległe, zawiasy z uskokiem zerowym, zawiasy do drzwi pogrubionych, zawiasy uzupełniające.

Zawiasy kątowe są dostępne w różnych wersjach kąta w zależności od budowy szafki. Najczęściej stosowane to zawiasy 30o, 45o, 165o. W hurtowniach akcesoriów meblowych w Kalwarii można kupić również zawiasy od kątach od -50 do +50o. Takie zawiasy stosowane są w szafkach narożnych.

- Zawias równoległy nazywany jest również zawiasem 90o.

- Zawias do drzwi pogrubionych - stosowanych jest do drzwi o grubości większej niż 21 mm.

- Zawias środkowy – stosowany w np.: systemach do drzwi składanych,

W naszej hurtowni akcesoriów meblowych możecie Państwo zakupić nie tylko zawiasy meblowe ale również zawiasy budowalne, zawiasy motylkowe, Zawiasy taśmowe, splatane oraz zawiasy ukryte do drzwi wejściowych., zawiasy do drzwi szklanych. Zawiasy meblowe, zawiasy budowlane, zawiasy do drzwi szklanych występują w wielu opcjach, dlatego w naszych hurtowniach oferujemy fachową pomoc.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności.